وقتی فکرمی‌کنم زندگی برایم تمام شده چکاری انجام بدهم

وقتی فکرمی‌کنم زندگی برایم تمام شده چکاری انجام بدهم

۱۰ نکته ای که باید به خاطر بسپارید وقتی احساس می کنید زندگی شما تمام شده است

آیا تا به حال یکی از آن لحظات بحرانی زندگی را تجربه کرده اید که با خود بگویید “زندگی من تمام شده است”؟ شما احساس ناتوانی و ناامیدی می کنید، مثل اینکه دنیا علیه شما باشد. فکر می کنم اولین باری که ۱۶ ساله بودم این احساس را داشتم و اولین عشقم مرا به شخص دیگری راند. با گذشت بیش از ۴۰ سال ، من می توانم ببینم که آنچه در آن زمان تجربه کردم در مقایسه با بسیاری از چالشهای زندگی از آن زمان بسیار جزئی بود، اما در آن زمان، به نظر می رسید پایان جهان است.

خواه این باشد که وقتی اولین عشق، شما را به خاطر دیگران دور می کند، یا یک بحران بسیار عمیق تر است، مانند مرگ یک عزیز یا بچه های شما در حال ترک خانه، گاهی اوقات می تواند احساس کند که چیزی برای زندگی باقی نمی ماند.

مطمئناً از دست دادن یک شغل رویایی یا شغلی که تمام زندگی خود را برای آن کار کرده اید می تواند ویرانگر باشد، و من می دانم که هم اکنون افراد زیادی در طول رکود اقتصادی جهانی ما این تجربه را تجربه می کنند.

غالباً اینگونه موارد است که ما شروع به ارزیابی مجدد اینکه چه کسانی هستیم، آنچه مهم است و آنچه واقعاً می خواهیم، می کنیم. ما تکامل یافته و قویتر، مقاوم تر و مصمم تر از قبل می شویم. زندگی اغلب معنای جدیدی پیدا می کند و ما با افزایش رضایت، جهت دیگری پیدا می کنیم.

گرچه این احساسات و بازتاب ها پس از شوک اولیه اتفاق می افتد و غوطه ور شدن در آن احساسات منفی و غم انگیز اولیه آسان است. بدون آگاهی، می تواند برای مدت زمان طولانی پس از رویداد ادامه یابد.

در طول سال‌ها، من یک مجموعه ابزار از بینش جمع کرده ام که در مواقعی که احساس تسلیم می کنم ، آنها را بیرون می کشم. این به من کمک کرده است که از احساس ناامیدی حرکت کنم، در عوض احساس امیدواری می کنم که همه چیز به سمت بهتر پیش می رود.

اگر در آن لحظات “زندگی من تمام شده” است، جعبه ابزار یادآوری های من را بررسی کنید تا به شما کمک کند هر روز از پس آن برآیید. ممکن است چیزی برای کمک به خودتان پیدا کنید.

  1. همه چیز در زندگی در نهایت، می گذرد

  2. در زندگی شما موارد خوبی وجود دارد

آن لحظاتی که احساس می کنیم زندگی تمام شده است در مورد چیزهایی که نمی خواهیم بیش از حد فکر می کنیم. وقتی بیشتر به موانع زندگی توجه می کنیم، می توانیم احساس از دست دادن و ناامیدی کنیم.

وقتی تلاش می کنیم موارد مثبت را متوجه شویم، به ما کمک می کند احساس بهتری داشته باشیم. ما شروع به مشاهده بیشتر نعمت های خود می کنیم. با ادامه این کار ، این حالت عاطفی و فرکانس انرژی ما را بالا می برد. این اجازه می دهد تا تغییراتی را که می خواهیم آشکار کنیم ، نشان دهیم.

  1. طبیعت، صلح را ارائه می دهد

دلیلی وجود دارد که ما در طبیعت احساس آرامش بیشتری می کنیم و این به این دلیل است که انرژی خالص و با فرکانس بالا است. این روش درمانی را غسل دادن جنگل می نامند.

وقتی ما مرتباً در طبیعت وقت می گذرانیم و به خود اجازه می دهیم در محیط پیرامون خود کاملاً حضور داشته باشیم، این فرکانس انرژی ما را افزایش می دهد.

گاهی اوقات وقتی در آن لحظات چالش برانگیز گیر می کنیم ، فراموش می کنیم که سرانجام همه چیز می گذرد، حتی کارهای سخت تر. هیچ چیز هرگز ثابت نیست زیرا زندگی در جریان مداوم است.

گفته می شود استحمام در جنگل دارای فواید بی شماری برای سلامتی است. بعضی از این موارد به ما کمک می کند تا استرس ، اضطراب و افسردگی را آزاد کنیم، این موارد اثرات درمانی دارد، به علاوه انرژی ما را به لرزش تجلی می رساند.

این بدان معناست که شما نه تنها احساس بهتری خواهید داشت، بلکه تجربه متفاوتی را ایجاد خواهید کرد.

  1. شما نویسنده داستان زندگی خود هستید

گفتن اینکه زندگی خود تمام شده است احساس ناتوانی را به همراه دارد زیرا بدنبال چیزهایی نیستید که می توانید تغییر دهید.

ما هر کدام نویسنده داستان زندگی خود هستیم ، حتی وقتی اتفاقاتی می افتد که هیچ کنترلی روی آن‌ها نداریم، زیرا همیشه بر نحوه پاسخگویی کنترل داریم.

ممکن است نتوانید اتفاقات رخ داده را تغییر دهید ، اما می توانید داستان خود را از این مرحله به بعد تغییر دهید. پذیرفتن احساسات خود در هر شرایطی مهم است، اما این را داستان خود قرار ندهید.

درباره آنچه می خواهید تصمیم بگیرید و بر نوشتن فصل بعدی خود تمرکز کنید.

  1. الماس از طریق فشار شدید تشکیل می شود

من می دانم که این استعاره ای است که بسیار نقل شده است، اما به دلیل درست بودن آن زیاد استفاده می شود. وقتی گل به صورت پیاز شروع می شود، همان روند است. این ماده از طریق لایه های خاک بالا می رود تا سرانجام تماشایی ترین شکوفه را تولید کند.

هرچه فشار شما در حال حاضر بیشتر باشد، زیبایی بیشتری می تواند شما را به تجربه سوق دهد. خود را مانند یک الماس تصور کنید، بدانید که شدت احساس شما نشانه ای از درخشش زندگی آینده است.

  1. وقتی یک فصل به پایان می رسد، فصل دیگری شروع می شود

وقتی یک در، فقط به صورت شما برخورد می کند احساس وحشتناکی است. وقتی چیزی است که شما به شدت آن را خواسته اید ، واقعاً می تواند احساس کند که زندگی به پایان رسیده است.

در واقع، زندگی به روشی گذشته است که قبلاً می دانستید به پایان رسیده است. با این حال، حسن این امر این است که ، برای شروع هر چیز جدید ، چیزی وجود دارد که باید پایان یابد. اگر همچنان روی فصلی که تمرکز کرده اید تمرکز کنید ، می توانید فصلی را که در آستانه شروع است از دست دهید.

وقتی توجه خود را از در بسته می بندید و به دنبال آن دهانه‌ها می گردید ، احساس بهتری خواهید داشت.

  1. هر روز یک شروع جدید است

در هر نقطه بحرانی در زندگی ، روزهایی داریم که احساس خیلی بدتری نسبت به دیگران دارند. به نظر می رسد هیچ چیز درست پیش نمی رود  و به نظر می رسد هرجایی که ما برگردیم، آنچه را می خواهیم فراموش کنیم برایمان یادآوری می شود.

ما همیشه روزهای خوب و نه چندان خوب خواهیم داشت. این روند طبیعی زندگی است. برای وجود نور باید تاریکی وجود داشته باشد. در غیر این صورت ، نور از وجود می ایستد. این بدان معناست که اگر روزهای خوب را می خواهیم ، لازم است که روزهای نه چندان خوب را نیز بپذیریم.

وقتی آن لحظه های تاریک را احساس کردید ، به خود یادآوری کنید که فردا روز دیگری است. اوضاع همیشه می تواند به سمت بهتر تغییر کند.

  1. شخصی نیست

در طول زندگی اتفاقات زیادی می افتد که مستقیماً به ما مربوط می شوند، بنابراین ممکن است فکر کنید که مجبورید همه چیز را شخصی بگیرید. اما این نوع تفکر می تواند شما را وارد یک حلقه منفی کند.

اگر از خود می شنوید که می گوید ، “چرا این همیشه برای من اتفاق می افتد؟” من تضمین می کنم شما آن را شخصی می گیرید به گونه ای که شما را در گیر نگه دارد. زیرا کلمه “همیشه” به این معنی است که شما هرگز چیز بهتری را تجربه نمی کنید. این بدان معنی است که شما همچنان به دنبال موقعیت های مشابه خواهید بود.

در عوض، زمان‌هایی را که از شرایط پربارتری برخوردار بوده اید به خود یادآوری کنید و تصمیم بگیرید که بیشتر از این موارد را جستجو کنید.

  1. بخشش به شما در بهبودی کمک می کند

بخشش اغلب به منزله رها کردن شخصی از قلاب است. با کینه توزی ، فکر می کنیم دیگران را به خاطر عملکرد اشتباهشان مجازات می کنیم. در واقع ، ما خود را مجازات می کنیم زیرا این فقط درد شخصی بیشتری برای ما به همراه دارد.

نلسون ماندلا گفت: “کینه مثل نوشیدن سم است و سپس منتظر می ماند تا دشمن شما را بکشد”. او چیزهای زیادی داشت که می توانست نسبت به آنها احساس رنجش کند ، اما قدرت بخشش را می دانست.

وقتی شخص دیگری را می بخشید، به این معنی نیست که کاری که انجام داده اشکالی ندارد. بخشش فضایی است که به درون خود می رسانید تا به شما کمک کند شما را رها کند.

همانطور که به خودتان اجازه می دهید این کار را انجام دهید، خود را از قلاب خود رها می کنید زیرا بخشش برای شما آرامش شخصی به همراه دارد.

  1. چالش ها هدیه هستند

بله، درست است، حتی اگر در آن زمان احساس خوبی نداشته باشد. بعد از گذشت بحران، اغلب دیرتر متوجه هدیه می شویم. با این حال، دانستن وجود یک جواهر گرانبها در درد، اغلب می تواند به ما کمک کند تا لحظات سخت تر را تحمل کنیم.

برخی از بزرگترین چالش‌های زندگی من، از جمله از دست دادن پدر و مادرم، از دست دادن خانه و طلاق، مرا به جایی رسانید که الان هستم. من می توانم رشد و تغییر در جهت ایجاد شده توسط آن‌ها را ببینم. این تغییرات است که زندگی زیبایی را که اکنون زندگی می کنم ایجاد کرده است.

هرگاه چالش جدیدی پیش می آید، این بینش احتمالاً بیشترین کمک را به من می کند. این به من کمک می کند تا به روند زندگی اعتماد کنم.

همیشه به خود یادآوری کنید که هر چقدر شرایط فعلی شما ناگوار باشد ، یک هدیه در آن وجود دارد. وقتی آماده شدید متوجه آن خواهید شد. اعتماد کنید که همه چیز با زمان بندی کاملی در حال انجام است.

افکار نهایی

آن احساس درماندگی و ناامیدی به مرور از بین می رود. شما کاری نکرده اید که لیاقت آنچه احساس می کنید  را داشته باشید و زندگی شما تمام نشده است، واقعاً تازه شروع شده است.

روند انعکاس را شروع کنید.

فکر کردن در مورد آنچه که به ما آزار می‌رساند آسان است، اما به ندرت به آنچه که می خواهیم فکر می‌کنیم. ما احساسات منفی خود را با نگه داشتن آنچه از قبل گذشته است گسترش می دهیم و فکر می کنیم که هرگز نمی خواهیم دوباره چنین احساسی داشته باشیم فقط باعث می شود احساس آن بیشتر شود.

شروع به جلب توجه خودتان به سمت جلو کنید. درباره آنچه برای شما مهم است و اکنون واقعاً از زندگی می خواهید تصمیم بگیرید. تصمیم بگیرید که می خواهید چه احساسی داشته باشید. زندگی شما را عوض خواهد کرد.

لحظه ای به فصول فکر کنید، آن‌ها هرگز راکد نیستند. به نظر می رسد که اولین شکوفه‌های بهار در هیچ زمانی به میوه تبدیل نمی‌شوند. این به این دلیل است که همه چیز همیشه در حال پیشرفت است. این بدان معنی است که آنچه در حال حاضر تجربه می‌کنید و حتی احساسات شما نیز به مرور تغییر خواهد کرد.

محمدمصطفی یوسف زاده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *