اکسسوری و جایگاه ظریف آن در دنیای مدرن مد

محمدمصطفی یوسف زاده
25 مرداد, 1402
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه
اکسسوری و جایگاه ظریف آن در دنیای مدرن مد

جایگاه اکسسوری در دنیای مد

شاید در امروزه اندکی به همواره برای شما مفهوم اکسسوری چرم که کلاهة جزئیات و جلوه‌های مرتبط با کفش چرم است، شناخته شده باشد. اما ارزشیابی درستی از انواع آن ندارید و نمی‌دانید کدام را باید انتخاب کنید. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا به خوبی مفهوم اکسسوری و استفادة آن را به یاد بیاورید. مهم است بدانید که انواع اکسسوری چرم تنها برای خانم‌ها نیست و نباید تنها به طرفداری از جنس زنانه اکتفا کنید.
آقایان نیز می‌توانند از اکسسوری‌های خاص خود استفاده کنند که با شخصیت آن‌ها سازگاری دارد و به استایل آن‌ها جذابیت و ریز بینی بیافزاید. در واقع این لوازم به ما کمک می‌کند تا به لباس‌های قدیمی خود جدیدیت و جذابیت بدهیم. این اکسسوری‌ها با توجه به فصل، جنسیت و سلیقة شخص متفاوت هستند.

اکسسوری زنانه
اینجا ما اکسسوری ها را به دو نوع زنانه و مردانه تقسیم می‌کنیم.
اکسسوری های زنانه انواع مختلفی دارند:
مثلاً یک گیره طلایی روی موهای سیاهتان می‌تواند موهایتان رو بیشتر برجسته کند و یا یک بند عینک آبی کنار عینک نقره ایتان می‌تواند تاثیر همه چیزرا روی چهره‌ شما به جای بگذارد.
گاهی هم یک گردنبند، دستبند یا ساعت می‌تواند به زیبایی دستان و استایلتان کمک کند.
مهم‌ترین چیز در انتخاب اکسسوری ها هماهنگ بودن با استایل شخصی شماست.
برای مثال، استفاده زیاد از لوازم جانبی و لباس های طرح زیپ دار ممکن است به شما ظاهر شلوغ بدهد و از زیبایی لباس و صورت شما کاسته کند.
یا برعکس، اگر کیف و کفش شما هماهنگ نباشند، می‌توانید از دستبند یا گردنبند های هم رنگ با هم استفاده کنید.
اکسسوری مردانه
برای آقایان، انتخاب های اکسسوری شامل کروات و گیره آن، پاپیون، کفش چرم مردانه و تنظیم کردن آن با کمربند، ساعت مچی، دستبند و گردنبند مردانه، دستکش و کیف پول و … است. اگرچه مردان همچون خانم ها تنوع گسترده ای از اکسسوری ها را در اختیار ندارند، اما این یعنی که همیشه باید ظاهری یکسان و یکنواخت داشته باشند. به عنوان مثال، در فصل های سرد، استفاده از شال گردن و دستکش یک ترند مشترک بین مردان و زنان است. استفاده از دستکش های چرم برای آقایان باعث می شود تا وسایل زمستانی و پاییزی آنها به قیمت های بالا تری بیاید و برعکس، یک ترند جذاب در فصل های گرم استفاده از کلاه کپ برای آقایان است که استایل آنها را به شکلی جدید و اسپرت تغییر می دهد. کلاه کپ در واقع با نام کلاه بیسبال هم شناخته می شود و اکسسوری مورد علاقه استریت استایل است که به آقایانی که علاقه ای به پوشیدن لباس های رسمی ندارند پیشنهاد می شود.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.