راهنمای جامع سایزبندی شلوار مردانه

محمدمصطفی یوسف زاده
20 دی, 1399
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

انتخاب یک شلوار مردانه چه جین باشد و چه پارچه‌ای پیش از هر چیز به سایز بستگی دارد.  در واقع انتخاب درست بر اساس سایز بندی شلوار است که به شما کمک می‌کند یک استایل مردانه‌ی جذاب داشته باشید و در عین حال فرم اندامتان متناسب دیده شود.  پس بهتر است همیشه قبل از خرید به یک راهنمای سایز شلوار مردانه نگاهی بیندازید.  در این مطلب،  جدول سایز شلوار مردانه بر اساس دور کمر و قد و همچنین جدول راهنمای سایز بندی شلوار جین مردانه را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

این راهنما به شما کمک می‌کتد برای خرید (به ویژه اینترنتی) انواع شلوار مردانه،  بدانید کدام سایز مناسب شماست و به سیستم تبدیل سایز شلوار هم مسلط باشید.

چطور سایز شلوار مردانه را مشخص کنیم؟

نکته:  هیچ‌گاه نمی‌توانید به سایزهای نوشته شده در پشت یا روی تگ شلوار اعتماد کامل کنید،  سیستم سایز بندی در برندهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد.
فرقی نمی‌کند کدام نوع از شلوار مردانه را انتخاب کنید؛  شلوار پارچه‌ای،  جین یا کتان.  به هر حال شما باید اندازه‌ی بخش‌های مختلف بدن که در تعیین اندازه‌ی شلوار مؤثر است را داشته باشید.

تمام این اندازه‌ها را می‌توانید مستقیم از روی بدن بگیرید اما برای این کار حتما به کمک یک فرد دیگر نیاز دارید،  اگر از کمک یک خیاط استفاده کنید قطعا در مورد دقیق بودن سایزها مطمئن خواهید بود.

اما راه ساده‌تری هم برای اندازه‌گیری شلوار وجود دارد.  کافی است یکی از شلوارهای با فرم معمولی خودتان را به صورت کاملا صاف روی یک سطح پهن و بعد هر یک از اندازه‌های مورد نیاز را متر کنید.

حتما قد درز داخل شلوار را اندازه بگیرید!  به ویژه در یک شلوار مردانه،  چیزی از نحوه‌ی قرار گرفتن پایین شلوار روی کفش مهم‌تر نیست.  به همین دلیل هم در سایز بندی شلوار مردانه قد شلوار از اهمیت بالایی برخوردار است.

W/L به چه معنی است؟

به کار بردن این حروف در سایز بندی برخی برندها به ویژه برای انواع شلوار مردانه به ویژه جین رایج است.  W نشان‌دهنده‌ی دور کمر (Waist=W) و  L نشان‌دهنده‌ی قد شلوار (Length=L) است.  اگر روی تگ شلوار این دو حرف را دیدید،  باید بدانید که اعداد نوشته شده برای هر کدام به اینچ است.

اولین عدد از سمت چپ،  اندازه‌ی دور کمر و دومین عدد قد شلوار را نشان می‌دهد.
برای مثال:  اگر روی شلوار جین مردانه‌ی مورد نظر شما نوشته شده است ۳۲/۳۴ عدد ۳۴ نشان‌دهنده‌ی دور کمر به اینچ و عدد ۳۲ نشان‌دهنده‌ی قد شلوار (قد درز داخل شلوار) به اینچ است.

انواع فاق در شلوار جین مردانه

معمولا شلوارهای پارچه‌ای مردانه یا همان شلوار رایج در کت و شلوار  و همچنین شلوارهای کتان فاق متوسط دارند.  اما شلوارهای جین می‌توانند فاق‌های متفاوتی از خیلی کوتاه تا بلند داشته باشند.

شلوار فاق متوسط مردانه

کمر شلوار با فاق متوسط یا همان فاق نرمال،  دقیقا روی گودی طبیعی کمر  و ناف قرار می‌گیرد.  این نوع شلوار همیشه برای هر استایل و هر فرم اندام مردانه‌ای مناسب است.

برای چه کسانی مناسب است؟  این مدل فاق شلوار برای مردانی که ترجیح می‌دهند پیراهنشان را داخل شلوار بگذارند مناسب‌تر است.

فاق متوسط معمولا بین ۲۲ تا ۲۸ سانتی متر است.

شلوار فاق کوتاه مردانه

کمر این نوع شلوار بالای باسن و دقیقا زیر گودی طبیعی پهلو و کمر قرار می‌گیرد.  شلوارهای فاق کوتاه مردانه در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی برای اولین بار مد شدند و پس از آن نیز بارها به مد لباس مردانه بازگشتند.

برای چه موقعیت‌هایی مناسب است؟  این شلوارها فقط برای استایل‌های کژوال و روزمره مناسبند.

شلوار فاق بلند مردانه

کمر این شلوار طبیعتا بالای ناف و خط طبیعی گودی کمر قرار می‌گیرد.  این نوع شلوار برای مردان قد بلند و به ویژه مردانی که قد بالای ۱۸۰ سانتی‌متر دارند مناسب است.

برای کدام استایل مناسب است؟  این نوع فاق شلوار اگر در شلوار پارچه‌ای مردانه به کار برود برای استایل‌های رسمی مناسب است.

فاق بلند شلوار مردانه معمولا حدود ۲۵ سانتی‌متر یا بیشتر است.

نکته: بهتر است از قرار دادن پیراهن داخل شلوار جین فاق بلند مردانه خودداری کنید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.