اصول ست کردن کیف و کفش

اصول ست کردن کیف و کفش

شاید خیلی از شما هنگامی که عبارت ست کردن کیف و کفش را میشنوید، اولین چیزی که به ذهنتان خطور میکند، یکی بودن رنگ ست کیف و کفش ویا یکسان بودن طرح کیف و کفش میباشد . در حالی که در زندگی مدرن امروزی دیگر هیچ نوع چهار چوب و قانونی برای انتخاب نوع لباس افراد وجود ندارد، بلکه موضوع قابل توجه ازادی افراد در انتخاب لباس میباشد .

اما با این حال اگر شما فردی هستید که به سبک کلاسیک علاقه دارید میتوانید با انتخاب مناسب ست کیف و کفش چرم، به استایل خود ظاهری شیک را هدیه کنید .در این مجله ما تلاش داریم که شمارا برای انتخاب کیف و کفش مد نظرتان راهنمایی کنیم و باید ها و نباید ها را در مورد ست کردن کیف و کفش را برایتان بگوییم.

دیدگاه اولیه در ست کردن کیف و کفش

دیدگاه اولیه در ست کردن کیف و کفش

در همین ابتدا بهتر است بگویم که این دیدگاه که حتما باید کیف و کفشتان یک رنگ باشد یا هم جنس تا باهم ست شوند را کنار بگذارید،هیچ گونه بایدی برای آن وجود ندارد. در دنیای مد فشن، بسیاری از تضاد های موجود در اجزای استایل جذابیتی دو چندان به آن میبخشد. بنابراین با داشتن اندکی خلاقیت میتوانید کفش خود را با یک کیف خاص ست کنید و ظاهری خاص برای خودتان به ارمقان بیاورید.

با این حال بسیاری از آن خانم ها بیشتر از خرید کیف و کفش، به یکی بودن جنس و رنگ آن توجه دارند به همین علت خرید کیف و کفش ست،  امروزه طرفدار های زیادی را بسوی خود کشانده است . در ادامه نکات مهم و ضروری ست کردت کیف و کفش را برایتان بازگو میکنیم.

نکات مثبت ست کردن کیف و کفش

  1. انتخاب رنگ های ظاهرا بی ربط

انتخاب رنگ های ظاهرا بی ربط

موضوع جالبی که در مورد دنیای مد و فشن وجود دارد این است که هیچ چیزی به صورت ثابت در آن ماندگار نیست و همواره در حال تغییر میباشد .یکی از این موارد انتخاب رنگ های بی ربط در اجزای استایل میباشد. این یک نوع هنجار شکنی جذاب در نوع پوشش میباشد، بنابراین اگر شما یک کیف زرد دارید میتوانید آن را با یک کتونی نارنجی یا کفش نارنجی جیغ ست کنید.

  1. انتخاب رنگ یکسان کیف و کفش

انتخاب رنگ یکسان

یکی از کلاسیک ترین استایل ها انتخاب ست کیف و کفش همرنگ میباشد.شما میتوانید با توجه به استایل خود ست کیف و کفش همرنگ  انتخاب کنید برای مثال میتوانید برای مانتو و شال مشکی خود،  ست کیف وکفش زرد لنتخاب کنید .

  1. انتخاب جنس یکسان کیف و کفش

انتخاب جنس یکسان کیف و کفش

به همان اندازه که رنگ کیف و کفش در انتخاب آن مهم میباشد،جنس کیف وکفش ست هم مهم میباشد . بهتراست که جنس کیف وکفش ست را یکسان انتخاب کنید به این صورت که اگر ازکیف چرم استفاده میکنید از کفش چرم برای ست کردن آن داستفاده کنید .رعایت این نکته کیفیت استایل شما را بالا میبرد .

  1. رعایت سادگی در ست کیف و کفش

رعایت سادگی در ست کیف و کفش

هرگز نباید به صورت همزمان از کیف وکفشی استفاده کنید که از طرح های شلوغ در تولید آن استفاده شده .زیرا باعث میشود که تیپ و استایل شما حالتی اغراق امیز بخود بگیرد . به طور مثال اگر شما یک کیف طرح دار انتخاب کرده اید بهتر است که از کفش ساده ای که رنگ آن با رنگ زمینه ی کیفتان همخوانی دارد استفاده کنید. فراموش نکنید که زیبایی در سادگی است، بنابراین از النتخاب کیف و کفش هایی که طرح شلوغ دارند پرهیز کنید.

  1. استفاده از طیف رنگی مختلف

استفاده از طیف رنگی مختلف

نکته مهمی که در ست کردن کیف و کفش شما را راهنمایی میکند، این است که طیف های متنوع رنگ ها را بشناسید و از آن ها در انتخاب رنگ کفش و کیفتان استفاده کنید.اگر میخواهید مطمئن باشید که تمام اجزای استایل شما یاهم همخوانی دارند میتوانید از طیف های مختلف یک رنگ استفاده کنید. برای مثال میتوانید از رنگ های تیره ی طوسی تا رنگ های روشن آن استفاده کنید .

نکات منفی در ست کردن کیف و کفش

  1. عدم ترکیب فصل در کیف و کفش

عدم ترکیب فصل در کیف و کفش

همونطور که نمیشود یک مانتوی تابستانی را با پوتین پوشید نمیتوان یک کیف پشمی را با یک صندل چرم پوشید!!! بنابراین در هنگام انتخاب کیف و کفش به ارتباط فصل بین کیف و کفش خود دقت کنید .

  1. رنگ کیف و کفشتان نباید بارنگ مانتو یکی باشد

رنگ کیف و کفشتان نباید بارنگ مانتو یکی باشد

سعی کنید که کیف و کفشتان دقیقا همرنگ مانتوی شما نباشد . این ترکیب باعث یکنواختی استایل شما میشود و چشم را خسته میکند علاوه براین جذابیت خاصی بین یک استایل تک رنگ وجود ندارد بنابراین سعی کنید که ست کیف و کفش تیره تر یا ست کیف وکفش روشن تر از رنگ مانتوی خود انتخاب کنید .

  1. جنس کیف و کفشتان نباید با جنس مانتو یکی باشد

جنس کیف و کفشتان نباید با جنس مانتو یکی باشد

اگر جنس کیف و کفش شما یکی باشد مشکلی ندارد و حتی باعث زیبایی و شیکی استایل شما میشود اما اگر جنس کیف و کفش با جنس مانتوی شما یکی باشد از زیبایی استایل شما کاسته میشود و این تصور بوجود می اید که کیف و کفش شما از همان پارچه ی مانتوی شما دوخته شده. بنابراین  سعی کنید د از جنس‌ها و بافت‌های متفاوتی استفاده کنید و با آزمون‌و خطا استایل‌های خلاقانه‌ای برای خود ایجاد کنید.

  1. رعایت مدل در کیف و کفش

رعایت مدل در کیف و کفش

در انتخاب کیف و کفش حتما به مدل آن نیز دقت کنید . برای مثال شما نمیتوانید یک کفش پاشنه بلند را با یک کیف کوله دار ست کنید . بنابراین دقت به مدل کیف و کفش در انتخاب درست به شما کمک میکند .

  1. ست کردن رژ لب با کیف کفش

ست کردن رژ لب با کیف کفش

برای داشتن یک ست آوانگارد و متفاوت می‌توانید رنگ رژ لب خود را با کفشتان ست کنید .این نوع ست کردن در بین جوانان بیشتر ترند میباشد . این نوع تضاد بین رنگ مانتو و همخوانی با کیف و کفش شما حالتی جذاب برای استایل شما به ارمغان میاورد. این کار به خصوص برای کسانی که دوست دارند عکس‌های متفاوتی از خودشان داشته باشند جذابیت دارد و میتوانید جذابیت رنگ هایی که با هم سنخیتی ندارند را مشاهده کنید.

محمدمصطفی یوسف زاده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *