چگونه بوت و نیم بوت مناسب بخریم؟

با شروع فصل سرما و بارش‌های زمستانی تمایل افراد برای استفاده از انواع بوت‌ها بیشتر می‌شود و با توجه به تمایل بیشتر بانوان در استفاده از این نوع کفش‌ها بدون شک انتخاب بهترین گزینه در بین مدل‌های مختلف موجود در بازار کمی دشوار خواهد شد. انتخاب بوت و نیم بوت علاوه بر گرم نگه‌داشتن فرد در این روزهای سرد کمک می‌کند تا استایل کامل و جذاب تری داشته باشیم. کفش‌ها مهمترین تکه‌ها در استایل هر فرد هستند که نمایان‌گر سلیقه شخصی و استایل منحصر به فرد می‌باشند و با انتخاب یک بوت مناسب علاوه بر پیروی از سبک شخصی و سلیقه خود می‌توان به خوبی این روزهای برفی و بارانی را سپری کرد.

زمان مناسب برای خرید کفش

بهترین زمان برای خرید کفش و به خصوص انواع بوت چرم زنانه و مردانه زمانی است که چند ساعت از فعالیت روزانه خود را سپری کرده باشید، زیرا در ساعات اولیه صبح به دلیل چند ساعت استراحت شبانه ورم پاهای اغلب افراد از بین رفته و پاها کمی کوچکتر از حالت عادی هستند پس اگر ساعات اولیه صبح اقدام به خرید کفش نمایید این احتمال وجود دارد که بعد از چند ساعت کفش خریداری شده برای شما تنگ شود و با فشاری که به پاهای شما می آورد استفاده از کفش را برای شما زجر آور و غیر قابل تحمل کند.

راحتی کفش و بوت

هنگام خرید بوت و کفش علاوه بر جنبه زیبایی و ظاهری آن باید به راحتی و کارایی کفش نیز توجه کرد. کفش انتخابی باید به گونه‌ای باشد که وقتی پاهایتان در داخل آن قرار می‌گیرد علاوه بر گرما و راحتی، دارای زیره و جنس مناسب باشد تا از شما در برابر لیز خوردن و خیس شدن در روزهای بارانی و برفی محافظت کند.

اندازه بوت و کفش

هنگام خرید کفش و بوت چرم مردانه و زنانه باید دقت داشته باشید که کفش انتخابی به پاهای شما فشار وارد نکند یا خیلی گشاد نباشد و این نکته را در نظر بگیرید که کمی‌جا داشته باشد تا در روزهای سرد زمستان به راحتی بتوانید از جوراب‌های ضخیم استفاده کنید.

جنس بوت یا نیم بوت

در انتخاب جنس این نوع از کفش‌ها به این نکته توجه کنید که قرار است این کفش‌ها را در روزهای برفی و بارانی استفاده کنیم، و احتمال کثیف شدن آن‌ها بسیار است پس بهتر است از کفش‌هایی با جنس چرم طبیعی یا مصنوعی استفاده کنید تا به راحتی بتوان آن‌ها را تمیز و دوباره استفاده کرد و در ضمن این نوع کفش‌ها از نفوذ آب به داخل کفش جلوگیری می‌کند. اگرچه کفش‌های جیر یا اشوالت ظاهر زیباتری دارند اما به سختی تمیز می‌شوند و در زمان بارندگی باعث خیس شدن پاهای شما می‌شود، پس بهتر است از این جنس کفش‌ها برای مهمانی و مجالس استفاده کنید.

بوت ساق بلند انتخاب کنیم یا کوتاه؟

در هنگام انتخاب ساق بوت باید به عواملی مانند: قد، چاقی یا لاغری، استایل و کاربرد کفش توجه داشته باشیم.

محمدمصطفی یوسف زاده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *