5 روش تشخیص راحتی کفش در زمان خرید

محمدمصطفی یوسف زاده
28 دی, 1400
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

پوشیدن کفشی که پا در آن احساس راحتی نکند بسیار سخت است. مخصوصاً اگر قرار باشد ساعت‌ها پیاده‌روی داشته باشید و یا در بیرون از خانه وقت بگذرانید. تفاوتی ندارد حتی در مهمانی‌ها نیز پوشیدن یک کفش ناراحت بسیار آزاردهنده است. پا به عنوان قلب دوم نیاز به محیطی و پاپوشی راحت، اندازه و مناسب با فرم شکل پا دارد. در این مقاله تلاش بهترین روش برای خرید کفش چرم زنانه راحت و مناسب با پایتان را به شما معرفی نماییم:

  1. روش چهار بعد از ظهر

پیاده‌روی‌های طولانی برای پیدا کردم کفش مناسب با سلیقه و پایتان ممکن است باعث ورم کردن پایتان شود. طبق تحقیقات ثابت شده است که پای انسان در ساعاتی از روز بزرگتر و ساعاتی از روز کوچکتر از حد اصلی خود می‌شود. یکی از بهترین روش‌های خرید کفش راحت، خرید آن در ساعات چهار بعد از ظهر است. در این ساعت پا به بزرگترین اندازه خود می‌رسد و اگر خرید کفش را در این ساعت انجام دهید، حتماً کفش شما درست به اندازه پای شما خواهد بود.

  1. روش دو و نیم سانتی

یکی دیگر از روش‌های کاربردی برای خرید کفش چرم زنانه مجلسی، روش دو نیم سانتی است. در این روش پیشنهاد می‌شود در زمان امتحان کفش، پای خود را در داخل کفش به اندازه دو نیم سانت بالا ببرید بدون این که پا از کفش خارج شود. کفشی با چنین ویژگی‌ای شما را در یک مهمانی دوستانه، مراسم‌های رسمی و … همراهی خواهد کرد حتی اگر برای مدت طولانی آن را به پا کرده باشید و یا حرکات موزون نیز انجام دهید.

  1. روش انگشت شست

اما بهترین روش برای خرید کفش راحت، استفاده از روش انگشت شست است. این روش برای تشخیص کفش راحت برای کودکان نیز مناسب است. بعد از اینکه کفش را به پا کردید باید ببینید بین بلندترین انگشت پا تا قسمت جلو پا یک انگشت شست فاصله باشد. در صورتی این فاصله احساس شود کفش برای پای شما اندازه خواهد بود. در صورتی که برای کودک خود کفش می‌خرید می‌توانید با این روش بهترین نوع کفش را برای او خرید کنید.

  1. با جوراب برای خرید کفش اقدام کنید

برای خرید کفش چرم مردانه و زنانه چرم بهترین است که حتماً جوراب به پا کنید. پوشیدن جوراب این مزیت را دارد که پای شما را در داخل کفش جمع می‌کند. از آنجایی که چرم متریالی گرم‌کننده است ممکن است در صورت نداشتن جوراب، پا عرق کند و خیس شود. با پوشیدن کفش پا به راحتی وارد کفش نمی‌شود و نمی‌توانید انتخاب مناسبی داشته باشید. پس بهتر است با پوشیدن جوراب مناسب شرایطی فراهم کنید که پا در کفش احساس راحتی کنید.

  1. راه بروید

بله! بهترین روش برای تشخیص راحت بودن کفش، پوشیدن هر دو جفت و راه رفتن با آن است. مخصوصاً اگر ساعت مناسب برای خرید کفش اقدام کرده باشید می‌توانید با راه رفتن مناسب بودن و راحت بودن کفش را بررسی کنید. با پوشیدن کفش می‌توانید تشخیص دهید که آیا داخل کفش زائده و نا ناهنجاری خاصی وجود دارد یا خیر؟ در ضمن می‌توانید تشخیص دهید که کفش برای فرم پایتان مناسب است و یا اینکه بهتر است کفش بهتری را انتخاب کنید.

چگونه راحتی کفش را تشخیص دهیم؟

تشخیص راحتی کفش با 5 روش گفته شده در بالا امکان‌پذیر است اما همیشه یک فرمول برای تشخیص راحت بودن کفش کافی نیست.

  • باید بدانید کفش را برای چه مقصودی خریداری می‌کنید

تعریف راحت بودن کفش ورزشی با یک کفش چرم مجلسی کاملاً متفاوت است. از این رو ابتدا باید بدانید کفش را برای پوشیدن در محیط کار می‌خواهید و یا اینکه تصمیم دارید با آن به مهمانی بروید. اگر تصمیم دارید برای محیط کار کفش خرید کنید نمی‌توانید از یک کفش پاشنه 10 سانتی استفاده کنید. به هر میزان که این کفش راحت باشد شما در محیط کاری با این کفش احساس راحتی نخواهید کرد. پس کفش باید مناسب با محلی باشد که قرار است پوشیده شود.

  • فرم پای خود را بشناسید

قبلاً در مجله مسترچرم انواع فرم پا را بررسی کردیم، پیشنهاد می‌کنم با مطالعه این مقاله نوع فرم پای خود را تشخیص داده و کفش مناسب با فرم پای خود را خریداری کنید. توجه نداشته باشید که چه کفش مد روز است، دقت کنید که آیا این کفش مناسب فرم پایتان است یا خیر. اگر کفشی غیر مناسب با فرم پا خریداری کنید، نمی‌توانید کفشی راحت برای خود خریداری کنید.

  • به کیفیت متریال ساخت دقت کنید

در مرحله بعدی باید کفش استاندارد دوخته شود. کفشی که در ابتدا راحت است اما متریال استفاده شده در آن از کیفیت ندارد در مدت بسیار کوتاهی به همان اندازه روز اول راحت نخواهد بود. این کفش به مرور کیفیت و راحتی زیره خود را از دست می‌دهد و یا متریال روی آن شل شده و کفش گشادتر از حد معمول خود را نشان می‌دهد.

  • شرایط جسمانی خود را در خرید کفش لحاظ کنید

به عنوان یک خانم ممکن است در دوران بارداری باشید، پس بهتر است با توجه به سلامتی و شرایط جسمانی خود کفش خریداری کنید. پوشیدن کفش چرم طبی در این دوران بهترین گزینه پیش رو است.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.