7 نکته کلیدی در زمان خرید کفش چرم راحتی زنانه

بسیاری از خانم‌ها هستند که زمان کافی برای رفتن به باشگاه و انجام ورزش‌های سنگین را ندارند. پیاده‌روی‌های روزانه می‌تواند یکی از راحت‌ترین و سرگرم‌کننده‌ترین ورزش‌ها برای این افراد باشد. شما می‌توانید به راحتی با یک پیاده‌روی نیم ساعته در اطراف منزلتان علاوه بر این که ورزش می‌کنید، با دیدن منظره‌های اطرافتان احساس آرامش و ریلکسی خاصی را نیز به دست آورید. همان‌طور که می‌دانید برای انجام پیاده‌روی به هیچ وسیله خاصی نیاز ندارید. فقط با تهیه یک جفت کفش راحتی مناسب پیاده‌روی، می‌توانید از یک پیاده‌روی آسان لذت ببرید.

انتخاب یک کفش مناسب راحتی برای پیاده‌روی می‌تواند به شما در درست انجام دادن این فعالیت روزانه کمک شایانی بکند، بدون اینکه هیچ فشاری به پا و کمر شما وارد شود. با توجه به اینکه کفش پیاده‌روی باید بسیار راحت و اصولی ساخته شود، پیشنهاد ما به شما استفاده از کفش چرم زنانه راحتی است. زیرا این کفش‌ها تمامی خصوصیات یک کفش راحتی مناسب برای پیاده‌روی را دارند. برای اینکه خرید مناسب و اصولی را انجام دهید، در ابتدا باید ویژگی‌های این سبک از کفش‌ها را بدانید. ما در این مقاله قصد داریم شما را با 5 نکته مهم هنگام خرید کفش چرم زنانه راحتی آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

1- وزن کفش راحتی

با توجه به اینکه هنگام پیاده‌روی بیشترین وزن به پا وارد می‌شود، پس هر چقدر که کفش سبک‌تر باشد، برای پیاده‌روی مناسب‌تر است. به همین جهت است که مواد بسیار سبکی را در ساخت این کفش‌های راحتی زنانه به کار می‌برند. پس هنگام خرید کفش چرم زنانه راحتی، سبکی وزن کفش معیار باارزشی است.

2- تنفس راحت پا

هنگام پیاده‌روی کردن به جهت افزایش گردش خون، پاها بسیار گرم می‌شوند. به همین جهت است که طراحی‌های اصولی برای کفش چرم زنانه راحتی به صورتی است که پا داخل کفش اجازه نفس کشیدن داشته باشد. در واقع باید هنگام حرکت پا، هوا در داخل کفش جریان داشته باشد. از طرفی دیگر جریان نداشتن هوا داخل کفش موجب گرما و رطوبت شده که موجب رشد قارچ‌ها در ناحیه انگشتان پا می‌شود. به همین جهت است که الیاف رویه کفش را طوری انتخاب می‌کنند که هم هوا در آن جریان داشته باشد و هم پاها را خنک نگه دارد تا کمتر عرق کنند.

3- انعطاف لازم کفش هنگام فعالیت

کفش چرم زنانه راحتی در صورتی که انعطاف کافی را نداشته باشد، ممکن است مچ پا را دچار آسیب‌دیدگی کند و احساس کشیدگی و درد در ناحیه ساق پا ایجاد نماید. دقت داشته باشید در صورتی که کفش راحتی بیش از اندازه نیز منعطف باشد، می‌تواند موجب پیچ‌خوردگی مچ پا شود. شما می‌توانید هنگام خرید کفش، پاشنه پا را بالا نگه دارید و پنجه را روی زمین خم کنید. به این ترتیب متوجه میزان انعطاف کفش خواهید شد.

4- زیره کفش مناسب راحتی و پیاده‌روی

هنگام خرید کفش چرم زنانه راحتی حتماً دقت داشته باشید که زیره داخلی کفش، قوس کف پا را پوشش بدهد. زیرا قوس پا تأثیر بالایی در کنترل فشار بدن هنگام پیاده‌روی دارد و از منتقل کردن سنگینی بدن به کمر جلوگیری می‌کند. یادتان باشد به وجود عاج در کف کفش نیز دقت کنید تا هنگام راه رفتن بر روی سطوح صاف، احتمال سرخوردگی را کاهش دهید. همچنین به ضخامت لایه زیر کفش نیز دقت کنید. چرا که کفش با کفی نازک هنگام راه رفتن در سطوح ناهموار موجب درد و آسیب‌دیدگی کف پا می‌شود.

5- اندازه پاشنه کفش راحتی

توجه داشته باشید که کفش چرم زنانه راحتی نباید پاشنه‌ای از یک و نیم سانت بیشتر داشته باشد. همین‌طور کفش‌های راحتی خیلی تخت هم مناسب پیاده‌روی نیستند، زیرا باعث ایجاد درد کمر می‌شوند.

6- پهنای کفش چرم راحتی

خانم‌ها باید هنگام خرید کفش راحتی به پهنای پای خود توجه داشته باشند و کفش باریکی که از پهنای پایشان کمتر است را خریداری نکنند. چرا که به انگشتان شما فشار وارد کرده و در طولانی مدت عواقبی جبران‌ناپذیر خواهد داشت.

7- طول کفش چرم زنانه راحتی

هنگام خریدن کفش راحتی حتماً به طول کفش دقت کنید. زیرا اگر طول کفش کوتاه باشد، موجب منقبض شدن انگشتان پای شما شده و به هیچ عنوان در آن کفش احساس راحتی نخواهید کرد. در نتیجه در دراز مدت دچار تاول و انحراف انگشتان پا می‌شوید.

مزیت‌های استفاده از کفش چرم زنانه راحتی

همان‌طور که گفتیم اصلی‌ترین موردی که نشان‌دهنده ضرورت استفاده از کفش راحتی است، جلوگیری از آسیب دیدن اعضای بدن همچون پا، زانوها و کمر است. در اینجا به بررسی چند مورد که به اهمیت ویژه استفاده از این کفش‌ها اشاره می‌کنند می‌پردازیم:

  • استفاده از کفش چرم زنانه راحتی می‌تواند به درستی از قوس کف پا محافظت کند و از فشارها و آسیب‌های احتمالی جلوگیری کند.
  • کمک شایانی به کم کردن و کنترل تورم و درد در نواحی مچ و ساق پا شده و به این ترتیب کیفیت پیاده‌روی روزانه را افزایش می‌دهد.
  • به طرز صحیحی مفاصل ضعیف پا را تقویت می‌کند و در کل به سلامت پاهای شما کمک می‌کند.

بهترین زمان خریدن کفش مناسب راحتی

پیشنهاد می‌شود برای خرید کفش چرم زنانه راحتی در ابتدای روز اقدام به خریدن ننمایید، زیرا در ابتدای روز تورم پاها کمتر است. همان‌طور که می‌دانید هر چه فعالیت بدنی بیشتر شود، میزان تورم پاها بیشتر می‌شود. به همین جهت است که اگر در ابتدای روز کفش راحتی را خریداری کنید در پایان روز سایز آن برایتان کمی کوچک‌تر خواهد شد. پس مناسب‌تر این است که هنگام بعد از ظهر یا شب برای خریدن این کفش‌ها اقدام نمایید. همچنین اگر مجبور به خریدن کفش راحتی هنگام صبح هستید، بهتر است از یک جوراب ضخیم استفاده کنید، سپس سایز کفش را امتحان کنید. به این ترتیب سایز کفش انتخابی شما نزدیک به سایز واقعی پاهایتان در پایان روز خواهد شد.

پیاده‌روی کردن در مکان‌های مختلف

به عنوان مثال برای رفتن به پیاده‌روی در جنگل پیشنهاد می‌شود که از کفش چرم زنانه راحتی بدون ساق استفاده شود. زیرا این کفش‌ها علاوه بر اینکه وزن کمتری دارند و سبک می‌باشند، گردش هوا هم در آن‌ها به خوبی صورت می‌گیرد. توجه داشته باشید که این فقط برای زمانی که پیاده‌روی سطح صاف و مسطح است صدق می‌کند. ولی برای مسیرهایی که پستی و بلندی زیادی دارند باید از کفش‌هایی که به محافظت مچ پا بیشتر کمک می‌کنند، استفاده شود. به این ترتیب برای رفتن به این مکان‌ها بهتر است از کفش‌های ساق دار که موجب محافظت بیشتر از پا می‌شوند و از وارد شدن ضربه‌های احتمالی جلوگیری می‌کنند، استفاده کنید. به همین ترتیب دقت داشته باشید که برای پیاده‌روی کردن در کویر نیز باید از کفش‌های راحتی ساق بلند استفاده کنید تا به راحتی از ورود شن به داخل کفش‌هایتان جلوگیری کنید.

انتخاب نوع کفش چرم راحتی مناسب

اکثر افراد هنگامی که قصد انجام پیاده‌روی یا ورزش‌های گوناگون دیگر را دارند، برای انتخاب نوع کفش چرم زنانه راحتی مناسب آگاهی کافی ندارد. یادتان باشد برای هر فعالیتی به نوع کفش مناسب آن فعالیت نیاز دارید. به این صورت که برای دویدن، پیاده‌روی کردن و دیگر ورزش‌ها نیاز به کفش مخصوص همان ورزش را دارید. در کل کفش‌های ورزشی یا همان کفش‌های راحتی به چندین دسته تقسیم می‌شوند که در اینجا به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

کفش واکینگ یا کفش‌ مخصوص پیاده‌روی

این نوع از کفش‌ها گزینه بسیار هوشمندانه‌ای برای پیاده‌روی‌های طولانی مدت است. جالب است بدانید که این نوع از کفش بسیار متفاوت از کفش‌های مخصوص دویدن است و به صورتی طراحی شده است که پیاده‌روی‌های طولانی را برای شما ساده‌تر می‌کند. لازم به ذکر است پاشنه این کفش‌ها در مقایسه با کفش‌های مخصوص دویدن بزرگتر است تا هیچ فشاری را به زانو وارد نکند.

کفش رانینگ یا کفش مخصوص دویدن

همان‌طور که از اسم این کفش‌ها مشخص است، مناسب برای دویدن هستند. این کفش‌های راحتی بسیار اصولی ساخته شده‌اند، به طوری که قسمت داخلی آن‌ها دارای کفی طبی، قسمت خارجی آن‌ها از لاستیک کربنی و قسمت میانی‌شان بسیار نرم و راحت طراحی شده‌اند. به این ترتیب می‌توانید با استفاده از این نوع کفش چرم زنانه اصولی و استاندارد برای دویدن، از بروز مشکلات جسمی احتمالی بعد از دویدن جلوگیری کنید.

کفش ترینینگ یا کفش مخصوص سایر ورزش‌ها

این مدل از کفش‌های راحتی برای تغییر جهت‌های سریع و پریدن طراحی شده‌اند. در ساخت این نوع از کفش‌ها علاوه بر اینکه به رویه و کفی آن‌ها توجه شده، دو طرف کفش نیز طراحی اصولی و استانداری دارد که فرد بتواند به راحتی حرکات عرضی و افقی را انجام دهد.

کلام آخر

همان‌طور که می‌دانید پیاده‌روی علاوه بر اینکه به سلامت جسمی فرد کمک می‌کند، استرس را نیز کاهش می‌دهد. رمز موفقیت شما در این زمینه تنها پیدا کردن کفش چرم زنانه راحتی مناسب برای پیاده‌روی است. زیرا هنگامی که یک جفت کفش مناسب برای پیاده‌روی دارید، انگیزه بیشتری برای پیاده‌روی به دست می‌آورید. شما باید هنگام خرید کفش راحتی به مواردی مانند رویه، زیره، طول، پهنا، وزن، پاشنه و قابلیت تنفس پا در کفش دقت کنید. به هر ترتیب اگر شما به دنبال خرید کفش راحتی مناسب زنانه هستید، مجموعه مستر چرم آمادگی ارائه زیباترین و باکیفیت‌ترین کفش‌های راحتی زنانه را که به صورت اصولی طراحی شده‌اند، به شما عزیزان که به سلامت خود اهمیت می‌دهید دارد.

محمدمصطفی یوسف زاده
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *