نحوه واکس زدن کاپشن چرم

اگر کاپشن و یا پالتو چرم دارید در این مطلب سعی در  آن داریم که نحوه واکس زدن و نگهداری از کت و کاپشن چرم را برای شما توضیح دهیم .با ما همراه باشید

چرا کاپشن چرم نیاز مند مراقبت  بیشتری است ؟

کاپشن چرم به مراقبت نیاز دارد

در همه جای دنیا محصولات چرمی طرفدار های زیادی دارند، علت این محبوبیت جنس و دوام محصولات چرمی میباشد البته در کنار این مرغوبیت جنس، زیبایی منحصر بفرد این محصولات، محبوبیت آن را دو چندان میکند .

باید بگویم باصرف هزینه ی نسبتا کم نمیتوان  این زیبایی در ظاهر و کیفیت بالا در جنس را بصورت همزمان بدست بیاورید . بنابراین برای خرید محصولات چرمی بطور معمول نیازمند صرف هزینه نسبتا بالا برا ی خرید آن هستید .

بنابراین باید از کاپشن یا محصول چرمی که هزینه ی قابل ملاحظه ای برای آن صرف کرده اید مراقبت های لازم را انجام دهید. کاپشن چرم چه کاملا رسمی و ساده باشد، چه روزمره و رنگی با تزیینات فراوان، یک لباس مهم است که باید از آن به خوبی مراقبت شود.

چرا کاپشن چرم را باید واکس بزنیم ؟

یکی از مهم ترین دلایلی که باید کاپشن چرم خود را  واکس بزنیم این است که محصولات چرمی بعد از مدتی نرم بودن خود را از دست داده و خشک میشود. این خشک بودن چرم باعث سنگینی آن شده و فشار زیادی به بدن متحمل میشود و در بعضی از موارد باعث اسیب دیدن بدن میشود. همچنین در بعضی از موارد این سفت و خشک شدن کاپشن چرم باعث تاول زدن بدن میشود. بنابراین برای جلوگیری از این اتفاق باید سعی کنیم که کاپشن چرمی خود را نرم نگه داریم. یکی از روش های نرم نگه داشتن چرم،  واکس زدن کاپشن و محصولات چرمی میباشد .

نحوه واکس زدن کاپشن چرم

مرحله اول واکس زدن کاپشن چرم:

قبل از شروع هرکاری بهتر است که وسایل مورد نیاز خود را اماده کرده و یک محیطی برای واکس زدن فراهم کنید. میتوانید چندین روزنامه به زیر دست خود پهن کنیید تا از کثیف شدن و یا مالیده شدن مواد واکس به اطرافتان جلوگیری کنید .

نحوه واکس زدن کاپشن چرم

مرحله دوم واکس زدن کاپشن چرم :

قبل از شروع  واکس زدن با یک دستمال مرطوب گرد و غبار موجود بر روی کاپشن خود را پاک کنید. سعی کنید تمام لک ها موجود بر روی کاپشن خود را پاک کنید دستمال مرطوب را در حرکات نرم و طولانی بدون فشار روی چرم بکشید. توجه ویژه ای به لکه های به جا مانده آب، قسمت های رنگ پریده و چربی و کثیفی های جمع شده روی چرم داشته باشید و بعد کل سطح چرم را تمیز کنید.

مرحله دوم واکس زدن کاپشن چرم

مرحله سوم واکس زدن کاپشن چرم :

بعد از تمیز کرن کاپشن چرم  منتظر بمانید که رطوبت موجود بر روی آن خشک شود و بعد از اطمینان حاصل کردن از خشک بودن آن اقدام به واکس زدن کاپشن چرم خود کنید.(دقت کنید که حتما باید کاپشن خشک باشد و هیچگونه رطوبتی نداشته باشد)

واکس زدن به کاپشن چرم

مرحله چهارم واکس زدن کاپشن چرم :

در اینجا از یک برس نرم برای واکس زدن کاپشن خود میتوانید استفاده کنید. توجه داشته باشید که از هر واکس چرمی نمیتوان برای کت و کاپشن چرمی استفاده کرد و باید حتما واکس مخصوص کت و کاپشن چرمی باشد که میتوانید در سایت مسترچرم بخش اکسسوری، بهترین واکس مخصوص کاپشن خود را استفاده کنید که نوعی لوسیون است که فاقد هرگونه الکل و مواد نفتی می باشد، بعد از تهیه ی واکس مخصوص کاپشن چرمی برس یا پد را به واکس اغشته کنید و طی حرکت های  رفت و برگشتی سرتاسر کاپشن خود را اغشته کنید. دقت داشته باشد که سرتاسر کاپشن شما با واکس پوشش داده شده باشد.

مرحله پنجم واکس زدن به کت چرمی

مرحله پنجم واکس زدن کاپشن چرم :

در این مرحله سطح کاپشن خود را به دقت چک کنید که گوله یا قطره های واکس بر روی کاپشن باقی نمانده باشد. در صورت مشاهده ی گوله های واکس آن را با برس بر روی کاپشن و کت خود بمالید تا جذب کاپشن شما شود.

خشک شدن کت چرمی بعد از واکس

 مرحله ششم واکس زدن کاپشن چرم :

اجازه دهید تا واکس بصوت کامل جذب کاپشن شما شده و خشک شود. بعد از خشک شدن آن با یک دستمال حوله ای یا پد مخصوص واکس که آن هم درسایت مسترچرم موجود است، روی کاپشن خود را تمیز کید تا براده ی واکس برجا مانده را محو کنید.

تمیز کردن کاپشن چرمی با دستمال نم دار

مرحله هفتم واکس زدن کاپشن چرم :

در مرحله هفتم و پایانی  پالتو و کاپشن خود را داخل یک کاور پارچه ای قرار دهید تا هوا هم در آن جریان داشته باشد و به دور از نور مستقیم آفتاب و گرما و سرمای زید بگذاریدتا تمیز بماند و در زمان لازم از آن استفاده نمایید.

واکس مخصوص کاپشن چرم

توجه داشته باشید که واکس کفش با واکسی که برای کاپشن چرمی استفاده میشود باهمدیگر فرق داشته و متفاوت است. باید به این نکته توجه کنیم که هر واکسی مناسب هر محصول چرمی نمیباشد پس باید با توجه به محصول چرمی که از ان استفاده میکینم واکس مورد نظر خود را انتخاب کنیم انواع مختلفی از واکس ها در بازار وجود دارد که فقط مخصوص کت و کاپشن چرمی میباشد .

جند نکته ی مهم

لکه ی آب روی کاپشن چرم را خشک نکنید

اگر شما بصورت اتفاقی زیر فواره های آب موجود در پارکی قرار گرفتید و یا زیر باران به دام افتادبد بهتر است که سعی نکینید آب موجود بر روی کاپشن چرمی خود را با سشوار خشک کنید یا بخواهید آن را درون خشک کن بیندازید . زیرا حرارت مستقیم می‌تواند کاپشن یا کت چرم طبیعی را خراب کند. بهتر است برای نگهداری بهتر از کاپشن چرمی خود آن را در جایی که در معرض نور کافی و جریان هوا باشد، بیاویزید تا خودش خشک شود.

چگونه لکه ی جوهر روی کاپشن چرم را پاک کنیم؟

احتمالا تا الان صحنه کشیده شدن خودکار بر روی کاپشن را مشاهده کرده اید. اگر خودکار جوهر ریزی کند و بروی کاپشن چرمی شما بریزد تکلیف چیست؟ بهتر است در این مواقع با متخصص های چرم تماس بگیرید و راهنمایی بگیرید ولی اگر منحصر به لکه‌ی جوهر روی کت و کاپشن چرم است؛ بهتر است که لکه ی موجود را با الکل پاک کنید. الکل برای لکه های جوهری روی کاپشن چرم پاک کننده ی بسیار مناسبی میباشد .

کاپشن چرم قدیمی را با مرطوب کننده نرم کنید

بهتر است که اگر کاپشن چرم قدیمی را دارید برای نرم کردن آن از مرطوب کننده های مرغوب استفاده کنید. لزومی نیست که برای کاپشن های چرمی که جدید خریده اید از مرطوب کننده استفاده کنید.

تماس با متخصص چرم

اگر برای محصول چرمی شما مشکلی پیش آمدکه اصلاح کردن آن از دایره ی اطلاعات شما خارج بود میتوانید با مختصصین ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را از آن ها دریافت کنید. خرابی در اثر استفاده کردن طولانی مدت لکه‌های بزرگ یا پارگی روی چرم، از جمله چیزهایی است که باعث می‌شود شما برای نجات کاپشن چرم با ارزش خودتان در صورت نیاز با متخصصین ما در سایت مسترچرم ۰۲۱۶۶۴۰۲۴۹۰ تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

محمدمصطفی یوسف زاده
دیدگاه کاربران
۳ دیدگاه
 • محمد اسحاقی 21 تیر 1400 / 3:12 ب.ظ

  بسیار عالی و مفید .
  ممنون از اطلاعات خوب یکه در اختیار گذاشتید .

 • محمد 9 اسفند 1400 / 2:56 ب.ظ

  بسیار ممنونیم از اطلاعات خوبی که دراختیارمان گذاشتید یه سوال اینکه چرا همانند فرچه کشیدن مرحله پایانی کفش که جهت براق کردن میباشد برای کاپشن مرحله براق کردن یعنی نیاز نمیباشد ممنون از توجهتان

  • محمدمصطفی یوسف زاده 9 اسفند 1400 / 3:03 ب.ظ

   با سلام و احترام

   کاربر گرامی با توجه به اینکه جنس کاپشن لطیف‌تر می باشد. توصیه می شود از دستکش‌های حوله‌ای یا پارچه های نرم جهت پرداخت یا پولیش کردن که باعث براق تر شدن کاپشن چرم می شود استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *